2015. november 1.

[gview file=”https://samorin.fara.sk/wp-content/uploads/2015/11/2015.-nov.1..pdf”]

Teljes búcsú

Az a hívő ember, aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja, és legalább lélekben imádkozik a megholtakért, november 1-8-ig mindennap teljes búcsút nyerhet a tisztítótűzben szenvedő lelkekért. Feltételek: gyónás, áldozás, ima a szentatya szándékára. Akik, halottak napján meglátogatnak egy templomot vagy kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételekkel. A látogatáskor egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet kell imádkozni.

„Requiem” (megnyugvás) a tisztítótűzben szenvedő lelkekért

Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves híveket november 8-án – vasárnap – este 5 órai kezdettel a tisztítótűzben szenvedő lelkekért végzett szertartásra. A szertartásban elmélkedések hangzanak az ember utolsó dolgairól, a zenei kíséretet a Harmonia Classica kamarazenekar és orgonajáték kíséri.

plagatreq

Szent Márton-gyűjtés

Jövő vasárnap, november 8-án főegyházmegyénk templomaiban a szentmisék után Szent Márton-napi gyűjtés lesz. Az adományok az iraki Erbil város egészségügyi központjának fenntartására, valamint Jordánia és Libanon oktatási programjaira lesznek fordítva. Adományaikat a jó Isten fizesse meg.

Betlehemes játék

A betlehemes játékra iskoláskorú gyermekeket várunk. A próbák minden szombaton a reggeli szentmise után 8.45 és 10.00 között lesznek a pasztorációs központban. Csak november 6-án, november 28-án és december 12-én marad el a próba. November 28-án, advent első vasárnapja előtti szombaton lesz az adventikoszorú-készítés a pasztorációs központban.

Falinaptár 2016

A sekrestyében megvásárolható színes katolikus falinaptár a 2016. évre. Ára 1,- €.

A megfogant emberi élet támogatása

A kedves hívek szíves figyelmébe ajánljuk a megfogant élet támogatására irányuló projektek segítségét gyertya vásárlásával, melynek ára 1 €. A gyertyákat önkéntesek fogják árulni a templom bejáratánál.

A plébániai átépítése és javítása

A plébánia átépítésének első szakasza befejeződött, ahhoz, hogy a munkálatok tovább haladjanak, a kedves hívek anyagi támogatását kérjük. Ezt megtehetik a szenteltvíztartók melletti állványon elhelyezett postai utalvánnyal, banki átutalással, valamint az állványon elhelyezett borítékok segítségével. A borítékba helyezett adományokat leadhatják a plébániahivatalban, vagy bedobhatják a szenteltvíztartók alatti perselybe. Köszönjük és a jó Isten fizesse meg!