A katolikus hitről

Miért pont a katolikus vallás?

A Katolikus Egyházat nem egy alapító alapította (mint pl. Luther, Kálvin), hanem maga Jézus Krisztus. Nem ember akaratából alakult, hanem Isten akaratából.

A Katolikus Egyház megőrizte a szentségek teljességét és a Krisztustól kapott hatalmat.

A katolikus vallásban meglévő bizonyosság megadja a lélek békéjét és nyugalmát. A katolikus pap nem azt mondja a bűneit bánó és megtérő hívőnek: „Imádkozz, és Isten bizonyára megbocsát neked”, hanem a gyónás feloldozásában bizonyossággal kijelenti: „Isten megbocsátotta bűneidet”; nem azt mondja az úrvacsorában, hogy ez csak emlékezés Krisztus áldozatára, hanem a szentáldozásban kijelenti: ez által magát Jézus Krisztust veszed magadhoz, aki önmagában részesít és megerősít téged.

A Katolikus Egyház nem kötött alkut a világgal és nem engedett a liberalizmusnak az erkölcsi kérdésekben, mint a válás vagy az abortusz, hanem következetesen ragaszkodik a bibliai, krisztusi tanításhoz.

Egyedül a Katolikus Egyházban van Tanítóhivatal, ami biztosítja az egységet a tanításban, így nincs olyan, hogy minden pap és hívő a saját belátása szerint magyarázná és értelmezné a hit dolgait vagy az erkölcsi problémákat. Az igen mindenhol igen, és a nem mindenhol nem.

A Katolikus Egyház megőrizte az apostoli folytonosságot, vagyis utódlást. Minden katolikus püspök és minden katolikus pap vissza tudja vezetni a szentelésben kapott jogot és hatalmát valamelyik apostolig, akinek maga Krisztus adta a hatalmat. Ezért a protestantizmussal ellentétben a Katolikus Egyházban a papnak reális, krisztusi hatalma van feloldozni a bűnöket és Krisztus testévé meg vérévé változtatni a kenyeret és a bort.

A katolikus vallás megőrizte a szentséget, a magasztosságot, a szépséget és a misztérium iránti érzéket a lelkiségében. Mindenki érzi, hogy a katolikus templom egy szent hely, és hogy a katolikus liturgia egy szent cselekmény, ami felemeli a lelket.

A katolikus vallás megőrizte az Isten iránti hódolat érzékét, mely az embertől megkívánja, hogy az Isten előtt meghajoljon és letérdeljen.

Míg a protestáns istentiszteletek legfontosabb része a lelkész prédikációja, a katolikus istentisztelet, vagyis a szentmise középpontjában Jézus Krisztus áll, nem az ember, a fő célja és lényege Krisztus áldozatának megjelenítése, nem a közös imádság vagy a pap prédikációja.

A katolikus vallás reális harcra tud kelni a gonosz erőkkel, a szentségeiben és szentelményeiben meglévő erővel és hatalommal.

És ezt igazából mindenki tudja… hiszen ha valamilyen filmben vagy akár a valós életben az embernek gonosz erőkkel van dolga, megmagyarázhatatlan, okkult jelenségekkel, soha nem a protestáns lelkészt vagy más vallás képviselőjét hívják, hanem mindig a katolikus papot. Valahol mindenki tudja, hogy csak a Katolikus Egyházban van a hatalom, ami a gonoszt elűzi. És ez azért van így, mert egyedül a Katolikus Egyház birtokolja az igazság teljességét.