A keresztény temetés

Az ember halála Krisztus halála és feltámadása húsvéti misztériumának fényében nyeri el keresztény értelmét. A keresztény ember, aki Jézus Krisztusban hal meg, ekkor kiköltözik a testből, hogy otthon legyen az Úrnál. Az Egyház, mely a hívőt élete során szentségileg elkísérte, útjának végén Krisztusban az Atyának ajánlja és az ő kezébe adja át őt.

A katolikus keresztény temetés az Egyház liturgikus cselekménye, mely által kifejezi az elhunyttal való közösséget, és hirdeti az örök élet igazságát a temetésre összegyűlt híveknek.

Minden megkeresztelt katolikusnak joga van a katolikus egyházi temetéshez. A temetés ügyintézésénél először a temetkezési vállalatnál kell intézkedni, utána a plébániahivatalban. A plébániára kérjük, hozzák magukkal a halottvizsgálati bizonyítvány másolatát:

• List o prehliadke mŕtveho a štatistické hlásenie o úmrtí.