Miért járjunk misére?

1. Mert a mise ünnep – munkaszünet, öröm, együttlét Istennel és másokkal.
  2. Hogy tagjai legyünk egy közösségnek, együtt ünnepeljünk és örvendezzünk.
  3. Hogy egyre jobban megismerjük Istent, és elmélyüljön a vele való barátságunk.
  4. Mert a szentmise hálaadás – melyben az Egyház Krisztus által dicsőíti az Atyát és hálát ad neki mindenért. Mi is köszönetet mondunk az elmúlt hétért, az egész életünkért.
  5. Mert Jézus meghív minket, elfogadja korlátozott, törékeny, feledékeny szeretetünket, azt a keveset, amit adni tudunk neki.
  6. Mert ha válaszolni szeretnénk Isten hívására, nem mondhatunk neki igent úgy, hogy közben nemet mondunk az Egyházra.
  7. Minden mise egyszeri és megismételhetetlen találkozás az Úrral, az ő igéjével és a többi hívővel. A ma elszalasztott alkalom már sohasem tér vissza.
  8. Nem azért megyünk szentmisére, hogy új tényeket ismerjünk meg Istenről az olvasmányokban vagy a prédikációban, hanem hogy személyesen találkozzunk vele.
  9. Nem azért megyünk, hogy megemlékezzünk egy múltbéli eseményről, hanem hogy itt és ma részesei legyünk a misztériumnak.
  10. A szentmise titok – Isten titkos céljának a jele, és a cél az, hogy mindent egyesítsen Krisztusban.
  11. Azért járjunk misére, hogy Isten fokozatosan olyanná formálja a szívünket, elménket, hogy az őbenne találja meg a boldogságát.
  12. A misében felajánlhatjuk és lélekben az oltárra helyezhetjük minden örömünket, gondunkat, egész életünket, hogy Jézus megszentelje azt.
  13. Mert Jézus az Eucharisztiában, a szentáldozásban önmagát adja nekünk és egész lényével ajándékoz meg minket. Nem utasíthatjuk vissza a világ legnagyobb ajándékát.
  14. Ha nem hiszünk az Eucharisztiában, a szentmise misztériumában, akkor azért járjunk, hogy együtt várakozzunk azokkal, akik hisznek, mert a hit nem a saját erőfeszítésünk eredménye, hanem ajándék. Legyünk jelen, álljunk Isten rendelkezésére, hogy felkészüljünk a hit nagy ajándékára, és ott legyünk, amikor adni akarja nekünk.
  15. Mert Krisztus teste a mi mindennapi kenyerünk, amiért a Miatyánkban imádkozunk, és ha hiszünk Jézusban, akkor furcsa lenne, ha nem akarnánk elfogadni azt, amit ő nekünk kínál.
  16. A szentáldozásban egyesülünk az Úrral, és általa minden testvérünkkel és az egész Egyházzal.
  17. Minden mise által egyre inkább átalakulunk, felfedezzük Istent, magunkat, és Istent a létünk mélyén.
  18. Azért kell elmennünk a misére, mert ha nem lennénk ott, hiányoznánk – a közösségnek is, de legfőképpen Jézusnak, aki személy szerint vár mindannyiunkat.
  19. A mise olyan öröm, amit kiviszünk magunkkal a világba.
  20. A mise növeli az egységet köztünk, és egyesít minket az összes hívővel, akik szerte a világon összegyűlnek az oltár körül.

…mert a szentmisében viszontszeretjük az Istent.