Hirdetések – Pünkösdvasárnap

birm_hu[gview file=”https://samorin.fara.sk/wp-content/uploads/2016/05/2016.-május-15..docx” width=”880px”]

pdfA kedves hívek anyagi támogatását kérjük a plébánia átépítésének befejezéséhez. Ezt megtehetik a szenteltvíztartók melletti állványon elhelyezett postai utalvánnyal, banki átutalással, valamint az állványon elhelyezett borítékok segítségével. A borítékba helyezett adományokat leadhatják a plébániahivatalban, vagy bedobhatják a szenteltvíztartók alatti perselybe. Köszönjük és a jó Isten fizesse meg!

• Plébániatemplomunkban szentgyónási lehetőség: hétfőn, kedden, szerdán, csütörtökön, pénteken és szombaton fél órával a szentmisék előtt.
  • Az irgalmasság rendkívüli szent évében, rendkívüli lehetőség nyílik a bérmálás szentségének felvételére magyar nyelven, minden megkeresztelt felnőtt katolikus számára, aki betöltötte 18. életévét. Az első kollokvium 2016. május 21-én 11.00-kor lesz a pasztorációs központban.
  • Május a Szűzanya hónapja ezért a szentmisék előtt elimádkozzuk a Lorettói litániát a Szűzanya tiszteletére.
  • Hirdetés a diakónusi szentelés előtt:

„Bošňák András, szül. 1991. június 28-án Pozsonyban,

Bošňák György és Ajpek Ibolya fia, a pozsonyi szeminárium kispapja,

2016. június 11-én szerpappá lesz szentelve.

Aki tudatában van bármilyen egyházjogi akadálynak,

köteles ezt jelezni a plébánia hivatalban.

• Bošňák András diakonusszentelésére plébániánk autobuszt indít. Jelentkezni lehet a sekrestyében.
  • Szentháromság vasárnapján, azaz május 22.-én a 11.00 órakkor kezdődő szentmisén a Győri Bazilika gyermekkórusa énekel. A szentmise után a Csörögi Néptáncegyüttes fellépése lesz a fő téren 12.00 órakkor.