Kresťanský pohreb

Smrť človeka nadobúda zmysel vo svetle veľkonočného tajomstva Kristovej smrti a zmŕtvychvstania. Kresťan, ktorý umiera v Kristovi Ježišovi, sa vzdiali z tela, aby prebýval u Pána. Cirkev ktorá sviatostne sprevádzala veriaceho počas jeho pozemského putovania, na konci jeho cesty ho v Kristovi obetuje Otcovi a odovzdá ho „do Otcových rúk“.

Katolícky kresťanský pohreb je liturgickým slávením Cirkvi, ktorý vyjadruje spoločenstvo so zosnulým a zároveň ohlasuje večný život spoločenstvu zídenému na pohrebe.

Každý pokrstený katolík má právo na katolícky kresťanský pohreb. Pri obstarávaní pohrebu treba najprv kontaktovať pohrebnú službu, následne farský úrad. Na farský úrad je potrebné priniesť kópiu tlačiva:

• List o prehliadke mŕtveho a štatistické hlásenie o úmrtí.